Loading Events

« All Events

Vad efterfrågas på marknaden – möt rekryteringsexperten!

22 apr | 2026 | 09:00 09:45

Vad efterfrågas av morgondagens marknadschefer?

Möt rekryteringsexperten från Hammer & Hanborg

Varmt välkommen till webbinarium där du får lyssna på rekryteringsexperten som har örat mot marken och som möter både rekryterande företag och kunniga, utbildade personer som söker nya jobb och roliga utmaningar!

Konkreta tips för att fånga rekryterarens uppmärksamhet och om branschens utveckling och vad som är efterfrågat på marknaden.

Sara Abrahamsson, Chief Candidate Experience Officer kommer att ge rekryterarens bästa tips på att skriva ett vinnande CV. Hon kommer att gå igenom hur du kan strukturera och utforma ditt CV och din jobbansökan för att fånga rekryterarens intresse. Du kommer att lära dig hur du kan framhäva dina styrkor, erfarenheter och framgångar på ett sätt som får dig att sticka ut.


Föreläsare:

Sara Abrahamsson Chief Candidate Experience Officer på Hammer & Hanborg


Varmt välkommen!

Fritt för medlemmar!


Anmälan:

1. Anmäl dig nedan.
2. En timme innan webbinariet får du länken för att kunna delta.

Dag: 22 april 2026
Tid: kl 09.00 – 09.45
Plats: Online via Google Meet
Anmälan: se nedan

Noshow debiteras

Avbokning sker senast 2 vardagar innan eventet men platsen kan alltid överlåtas till annan person – namnjustering sker till annika@svemarknad.se.
Vid utebliven närvaro utgår avgift på 495 kr ex moms. Vi reserverar oss för ev. ändringar i programmet.